Nahoru
Domů O nás Důležité Aktuálně Ceník Pro rodiče Ke stažení Prevence Očkování 
Zpět<br />na informace pro rodiče

Zpět
na informace pro rodiče

Domů

Vyšetření sportovců od 1.1.2014

Vyhláška rozlišuje prohlídku vstupní (jen ta první u dané sportovní činnosti), pravidelnou (opakovaná při stejné sportovní činnosti) a mimořádnou (při změně sportovní činnosti či změně zdravotního stavu).

 V případě žádosti o “ostaršení” sportovce, dále u sportovců, kteří mají sportovní disciplínu s vysokým rizikem poškození zdraví (box, kickbox, zápas, judo, karate a další bojové a úpolové sporty s plným kontaktem, motorismus, ragby, vytrvalostní výkony trvající déle než 2 hodiny, zejména běžecké, lyžařské nebo cyklistické maratóny, dálkové plavání, triatlony, další víceboje vytrvalostního charakteru, turistické pochody v délce nejméně 50 km, potápění, letectví, parašutismus) a jde o vstupní (první) prohlídku, je potřeba absolvovat zátěžové EKG vyšetření, které provede MUDr. Jan Malecha, MUDr. Libor Staněk (dospělá kardiologie), Viléma Blodka 5683, Chomutov. 

Ostatní sportovci, kteří nemají sportovní disciplínu s vysokým rizikem poškození zdraví a jde o vstupní (první) prohlídku, musí absolvovat EKG vyšetření, které provede MUDr. Tomáš Baumrt (dětská kardiologie) na poliklinice v Chomutově, II. patro chodba E.

S výsledkem vyšetření přijdete k nám, sepíšeme dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce. Bude-li dotazník bez rizik, provedeme klinické vyšetření (stejné jako u preventivní prohlídky) a potvrdíme Vám formulář. Bude-li dotazník pozitivní, pak sportovce odešleme k dovyšetření, které bude hrazeno ze zdravotního pojištění.

Půjde-li o prohlídku opakovanou, sepíšeme dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti a provedeme klinické vyšetření, jiné vyšetření nebude potřeba.

Při potřebě mimořádné prohlídky ze zdravotních důvodů provedeme vyšetření, které bude hrazeno ze zdravotního pojištění, při změně sportovní činnosti na činnost s vysokým rizikem poškození zdraví se doplní zátěžové EKG vyšetření.

V případě žádosti o potvrzení vzdělávání ve školách se zaměřením na sport a tělesnou výchovu (střední a vysoké školy) žadatel potřebuje vyšetření sportovním lékařem. Ambulance sportovního lékaře je v Ústí nad Labem v Masarykově nemocnici.

 Potvrzení (s výjimkou přihlášky ke vzdělávání) mají omezenou platnost 12 měsíců.