Nahoru
Domů O nás Důležité Aktuálně Ceník Pro rodiče Ke stažení Prevence Očkování 

MUDr. Martin Řáha

praktický lékař pro děti a dorost

zdravotní sestra: Dana Bogačíková

Březenecká 4804, Chomutov
tel. : 474 655 707

Domů

Preventivní prohlídky

Na první všeobecnou preventivní prohlídku Vás pozveme do ordinace zpravidla do 2 dnů po propuštění z porodnice.
Do konce prvního roku života vás s dítětem čekají preventivní prohlídky ve 14 dnech věku, v 6 týdnech, ve 3 měsících, poté ve 4 měsících věku a v 6, 8, 10 a ve 12 měsících.
Následuje prohlídka v odstupu půl roku - v 18 měsících věku, a od 3 let se už preventivní prohlídky konají ve dvouletých intervalech až do 17 let.
Poslední preventivní prohlídka se pak provádí před ukončením péče u praktického lékaře pro děti a dorost, nejpozději přede dnem dovršení 19 let.

Zubní preventivní prohlídky se dělají u dětí do 18 let dvakrát ročně (s odstupem 5 měsíců), přičemž první by mělo dítě absolvovat už v prvním roce života, mezi 6. a 12. měsícem.

Gynekologickou preventivní prohlídku má dívka poprvé absolvovat v 15 letech a dále se gynekologická preventivní prohlídka provádí jednou ročně (resp. po uplynutí 11 měsíců).

Preventivní prohlídky jsou povinné, jejich frekvence a obsah se řídí ustanoveními vyhlášky č. 70/2012 Sb. o preventivních prohlídkách.

Na preventivní prohlídky budete zváni sms zprávou. Noste s sebou prosím očkovací průkaz, u dětí od 3 let moč, dále kopie odborných nálezů, pokud je dítě sledováno u jiného odborného lékaře - specialisty.
Pro preventivní prohlídky máme vyhrazeny dané časové úseky – viz. ordinační hodiny, prosíme o jejich dodržování.

Všechny preventivní prohlídky plně hradí Vaše Zdravotní pojišťovna.